سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

چشم بیونیک هر نابینایی را بینا می‌کند

پژوهشگران دانشگاه موناش برای اولین بار و بعد از ده سال تحقیق یک سیستم ایجاد بینایی بیونیک تولید کرده‌اند که به جای چشم انسان عمل می‌کند و هر نابینایی را بینا می‌کند.

به گزارش موبوایران به نقل از مهر، پژوهشگران دانشگاه موناش برای اولین بار و بعد از ده سال تحقیق یک سیستم ایجاد بینایی بیونیک تولید کرده‌اند که به جای چشم انسان عمل می‌کند و هر نابینایی را بینا می‌کند.

 این سیستم برای انتقال سیگنال‌های بینایی به انسان نیازی به استفاده از شبکه عصبی اپتیکی مغز ندارد و مبتنی بر یک شبکه مستقل و پیچیده است. سیستم یادشده با موفقیت بر روی سه گوسفند آزمایش شده و محققان استرالیایی امیدوارند بتوان روزی از آن برای بازگرداندن بینایی به افرادی که سال‌ها نابینا بوده‌اند، استفاده کرد.

سیستم یادشده که جناریس نام دارد، جایگزینی برای انتقال سیگنال‌های بینایی به مغز است و جای شبکه‌های عصبی آسیب دیده اپتیک بدن را پر می کند.

از جمله اجزای این سیستم می‌توان به یک سرپوش مجهز به دوربین، یک دستگاه بی سیم انتقال داده، نرم افزار و سخت افزار پردازش اطلاعات بصری و یک صفحه مربعی شکل باریک برای کارگذاشتن الکترود در مغز اشاره کرد.

دوربین این سیستم بعد از ثبت تصاویر محیط اطراف آن را به پردازشگر و سپس صفحه مربعی شکل ۹ میلیمتری منتقل می‌کند و در اینجا داده‌ها به پالس های الکتریکی مبدل شده و برای مغز قابل درک می‌شوند.

سیستم یادشده تقریباً عمق دیدی مشابه با چشم برای افراد نابینا به ارمغان می‌آورد و شناسایی اشخاص و موانع را تسهیل می‌کند. امید می‌رود انسان‌ها هم بتوانند در آینده نه چندان دور از این سیستم استفاده کنند. در حال حاضر برنامه‌ریزی برای نصباین سیستم بر روی یک انسان نابینای داوطلب در حال انجام است.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا