اختراعاتی که دنیا را متحول کرد +تصاویر


دراین گزارش با اختراعاتی که دنیا را متحول کرد آشنا می‌شوید.

به گزارش موبوایران، دراین گزارش با اختراعاتی که دنیا را متحول کرد آشنا می‌شوید.

با جلو رفتن زمان و تغییرات این قرن با قرن گذشته شاهد تغییرات اعجاب انگیز‌ی در کره زمین توسط انسان‌ها هستیم؛ اتومبیل‌ها و اختراعاتی کـه هرروز قویتر و سریعتر از دیروز دارند دنیا را جای بهتری می‌کنند.

اینترنت اختراعی که دنیا را متحول کرد

چند سال پیش کـه اینترنت آمد کسی فکر نمی کرد کـه وقتی بـه آسانی روی مبل خانه‌ات نشسته‌ای با آن سوی دنیا ارتباط داشته باشید.اینترنت از آن اختراعاتی اسـت کـه خیلی رویایی بـه نظر می‌آمد، اما خوشبختانه با آمدنش دنیا را برای همیشه تغییر داده اسـت.

دوربین عکاسی

دوربین یکی از بهترین اتفاقات این دنیاست، چرا کـه هیچ کس آن قدر حافظه‌ی خوبی ندارد تا جزئیات خیلی کوچک هم یادش بماند. بـه لطف دوربین‌ها، می شود یک لحظه را برای سال‌ها ابدی کرد.

چرخ

شاید فکر کنید چرخ آنقدر‌ها اختراعی کـه دنیا را تکان بدهد نبوده، اما عصر حجر را بـه یاد بیاورید کـه مردم بـه صورت دستی اشیاء سنگین‌شان را جابه جا میکردند.

یا تا بـه حال فکر کرده اید کـه مثلاً اهرام چطور ساخته شده‌اند؟ مسلما چرخ‌ها نقش حیاتی‌در ساخت بنا‌ها داشته‌اند. به جز این چرخ‌ها نقطه‌ی آغازی برای اختراع وسیله‌های نقلیه‌ی گوناگون نیز بوده‌اند.

تلفن‌های همراه

تلفن‌ها بـه طور کلی اختراعات بزرگی هستند، چون باعث شدند با یک دستگاه و یک مقدار سیم بشود با هرکجایی کـه میخواهیم ارتباط برقرار کنیم و،چون دنیا همین طور روبه پیشرفت میرود گوشی‌های موبایل کار را برای ما راحت‌تر کردند.

موبایل‌ها در ابتدا فقط همان کار تلفن را انجام می‌دادند، اما امروزه یک ابزار کامل هستند کـه می‌شود با آن‌ها کار‌های مهم و گوناگونی انجام داد.

یخچال‌ها

اگر شکمو باشید حتماً قدردان تمام اختراعات مربوط بـه غذا هستید! شاید یخچال‌ها را دستکم بگیرید کـه احتمالا دلیلش این اسـت کـه شـما در عصری کـه برای غذا بـه شکار می‌رفتند و فقط چند روز میشد غذا را نگه داشت بـه دنیا نیامده‌اید.

برق

لازم بـه گفتن نیست کـه برق همواره در صدر اختراعات دنیا باقی خواهد ماند. البته شاید بتوان گفت برق اختراع نشد، بلکه کشف شد، اما مثل چرخ و حتی حیاتی‌تر از آن؛ برق هم پایه‌ی تعداد زیادی از اختراعات دیگر اسـت.

بالگرد و هواپیما

به این فکر کرده اید کـه در گذشته مردم چطور کشور گردی کرده و مسافت‌های طولانی را می‌پیمودند؟ البته کـه کاری نشدنی نبود، اما روز‌ها و ماه‌ها بـه طول می‌انجامید.بـه لطف هواپیما‌ها اینگونه سفر‌ها امروزه کوتاه‌تر، راحت‌تر و جالب‌تر شده‌اند.

ماشین‌ها

ماشین‌ها، کامیون‌ها، اتوبوس‌ها و ... هم بـه خوبی هواپیما هستند، درست اسـت کـه سرعت‌شان یکی نیست و پرواز هم نمی‌کنند، اما بسیار مناسب سفر‌های زمینی هستند.خودرو‌ها باعث شده‌اند تا بـه اسانی مسافت‌های مختلفی را بپیمایید و اگر بـه ترافیک نخورید، سروقت بـه مقصد برسید!

کاغذ و قلم

شاید بـه اهمیت کاغذ و خودکار توجهی نشود، اما اگر نبودند چطور می‌توانستیم علم، دانش و تاریخ را بـه نسل بعدی انتقال بدهیم.

البته کـه اینترنت جای خودش را دارد، اما این چیزی از اهمیت قلم و کاغذ کم نمی‌کند چرا کـه همان گونه نتوانسته آن‌ها را محو کند.

فضای مجازی

احتمالا انتظار دیدن این گزینه را در فهرست داشتید. فرقی نمی‌کند از چه پلتفرمی استفاده میکنید، فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و غیره، اما بهترین نکته در مورد شبکه‌های اجتماعی این اسـت کـه شـما را بـه آدم‌های گوناگون، حتی کسانی کـه سال‌ها پیش می‌شناخته‌اید، متصل میکند. با تمام محاسن، اما همیشه شبکه‌های اجتماعی مردم را از دنیای واقعی جدا کرده‌اند.

قرن ۲۱ یک کتاب دیجیتال اسـت و همین طور کـه پیش می‌رویم هرروز ابداعات و اختراعات جدیدی وارد دنیا میشود؛ نمی‌توان حدس زد در قرن بعدی حتی در ۱۰۰ سال آینده چه ابداعات دیگری توسط بشر تولید می شود.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید