چه زمانی از نسل جدید مک‌بوک پرو با طراحی جدید رونمایی می‌شود؟


با وجود منتشر شدن شایعه‌های مختلف، اپل از نسل جدید مک‌بوک پرو در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC رونمایی نکرد. با توجه به رخ دادن این اتفاق در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که اپل به احتمال زیاد در چه زمانی از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی خواهد کرد.

به گزارش موبوایران، با وجود منتشر شدن شایعه‌های مختلف، اپل از نسل جدید مک‌بوک پرو در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC رونمایی نکرد. با توجه به رخ دادن این اتفاق در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که اپل به احتمال زیاد در چه زمانی از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی خواهد کرد.

تعدادی از گزارش‌های منتشر شده توسط تحلیلگران شامل گزارش منتشر شده برای سرمایه‌گذاران توسط Morgan Stanley و Wedbush، ادعا می‌کردند که اپل ممکن است از نسل جدید مک‌بوک پرو در کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC رونمایی کند.

همان‌گونه که دیدیم این اتفاق رخ نداد، در نتیجه طرفداران نسل جدید مک‌بوک پرو که دارای طراحی ظاهری جدید و تراشه‌ی اپل سیلیکون است، بعد از رونمایی نشدن از این لپ‌تاپ در این کنفرانس ناامید شدند. با این وجود، گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهند که تولید انبوه تراشه‌ی M2 که به احتمال زیاد در نسل جدید مک‌بوک پرو از آن استفاده خواهد شد، آغاز شده است.

با وجود رخ دادن این اتفاق و تولید انبوه این تراشه، گزارش‌های منتشر شده توسط زنجیره‌ی تأمین‌کننده‌ی قطعات نشان می‌دهند که اپل در زمان تولید نسل جدید مک‌بوک پرو با مشکلات پیش‌بینی نشده‌ای رو‌به‌رو شده است که باعث به وجود آمدن تأخیر در تولید نسل جدید مک‌بوک پرو شده است.

گویا تأمین اجزای به کار رفته در نمایشگر Mini-LED استفاده شده در نسل جدید مک‌بوک پرو، به‌دلیل کمبود این اجزا و مشکلات به وجود آمده در تولید آن‌ها، محدود شده است. TSMT که یکی از تأمین‌کنندگان اپل و به احتمال زیاد یکی از تأمین‌کنندگان اصلی نمایشگر‌های Mini-LED برای نسل بعدی مک‌بوک پرو است، با وجود اینکه توانسته تا مشکلات به وجود آمده در زمان تولید این قطعات را برطرف کند، اما رخ دادن این اتفاق باعث شده است تا مک‌بوک پرو از برنامه‌ی زمانی در نظر گرفته شده برای تولید آن عقب بیفتد.

نشریه‌ی DigiTimes در گزارش جدیدی ادعا می‌کند که تأمین‌کنندگان قطعات اپل، قطعات مختلف استفاده شده در نسل جدید مک‌بوک پرو مانند نور پس‌زمینه‌ی کیبورد را در سه ماه‌ی سوم امسال ارسال خواهند کرد. در واقع سه‌ ماه‌ی سوم سال از ماه جولای (تیر) آغاز شده و تا ماه سپتامبر (شهریور) ادامه پیدا می‌کند. در نتیجه می‌توان گفت که به احتمال زیاد اپل تولید انبوه نسل جدید مک‌بوک پرو را در این بازه‌ی زمانی از سال آغاز خواهد کرد.

نشریه‌ی Nikkei Asia هم مدعی شده است که اپل می‌خواهد تولید انبوه دو مدل جدید لپ‌تاپ از نسل جدید مک‌بوک پرو را در نیمه‌ی دوم امسال آغاز کند که متفاوت با برنامه‌ی زمانی قبلی گزارش شده مبنی بر آغاز تولید انبوه نسل جدید مک‌بوک پرو در بازه‌ی زمانی بین ماه‌های می (اردیبهشت) و ژوئن (خرداد) است.

تحلیلگر قابل اعتماد نشریه‌ی بلومبرگ یعنی Mark Gurman که سابقه‌ی زیادی را در رابطه با افشا کردن برنامه‌های آینده‌ی اپل دارد، هم گفته که اپل ممکن است به‌زودی و در این تابستان از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی کند.

با وجود مطرح شدن این صحبت‌ها توسط این تحلیلگر، یکی دیگر از تحلیلگران مشهور اپل به نام مینگ چی کو، نشریه‌ی Nikkei Asia و شرکت تحقیقاتی تایوانی TrendForce پیش‌بینی کرده‌اند که نسل جدید مک‌بوک پرو در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد که می‌توان گفت در حال حاضر بهترین پیش‌بینی قابل استناد است.

نشریه‌ی DigiTimes همچنین هشدار داده بود که تولید انبوه مک‌بوک پرو ۱۴ اینچ ممکن است تا سه ماه‌ی چهارم سال ۲۰۲۱ به تأخیر بیفتد. این نشریه همچنین گفته بود که حتی ممکن است تولید مدل ۱۶ اینچ مک‌بوک پرو تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر بیفتد به‌خصوص اگر مشکلات به وجود آمده در زمان تولید قطعات توسط زنجیره‌ی تایوانی تولید‌کننده‌ی قطعات رفع نشده باشد.

برخی دیگر از گزارش‌های منتشر شده توسط منابع اطلاعات صنعتی ادعا می‌کنند که ممکن است شاهد به تأخیر افتادن عرضه‌ی مک‌بوک پرو تا سال ۲۰۲۲ باشیم. با این وجود باید بگوییم که بیشتر گزارش‌های منتشر شده تاکنون احتمال رونمایی از این لپ‌تاپ را تا پایان سال ۲۰۲۱ می‌دهند.

در سال‌های گذشته، به طور معمول اپل دو مراسم را در زمان‌های نزدیک به پایان سال برگزار می‌کرد. یکی از این مراسم‌ها که در ماه سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شد به رونمایی از نسل جدید آیفون و اپل واچ اختصاص داشت و در مراسم بعدی شاهد رونمایی از مدل‌های جدید مک بودیم.

در واقع مراسم برگزار شده توسط اپل در ماه اکتبر (مهر) به طور معمول به رونمایی از مدل‌های جدید آی‌مک، مک مینی، مک‌بوک ایر و مدل‌های جدید مک‌بوک پرو اختصاص داشت. همان‌گونه که می‌دانید در ماه نوامبر (آبان) سال گذشته اپل با برگزاری مراسمی از نسل جدید مک‌بوک ایر، مک‌بوک پرو و مک مینی با تراشه‌ی اپل M1 رونمایی کرد.

با توجه به گزارش‌های گسترده‌ی منتشر شده درباره‌ی عرضه‌ی نسل جدید مک‌بوک پرو و همچنین گزارش‌های منتشر شده توسط زنجیره‌ی تأمین‌کننده‌ی قطعات درباره‌ی برنامه‌ی زمانی تولید انبوه این لپ‌تاپ‌ها، می‌توانیم بگوییم که به احتمال زیاد اپل در ماه اکتبر (مهر) امسال از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی خواهد کرد.

البته باید این نکته را هم در نظر گرفت گرفت که ممکن است اپل از نسل جدید مک‌بوک پرو رونمایی کند اما این لپ‌تاپ‌های جدید با تأخیر بسیار زیادی به دست خریداران برسند. نگاهی به گذشته و مراسم قبلی اپل نشان می‌دهد که در حدود یک ماه بعد از رونمایی از نسل جدید آیپد پرو، این تبلت به دست خریداران رسید.

وجود تأخیر بین زمان رونمایی و زمان عرضه‌ی دستگاه جدید به کاربران، به اپل اجازه می‌دهد که بتوانند از نسل جدید مک‌بوک پرو زود‌تر و شاید همراه با رونمایی از نسل جدید آیفون ۱۳ رونمایی کند. البته باید گفت که در صورت رخ دادن این اتفاق، ممکن است که این دستگاه‌ها با تأخیر و در زمان‌هایی نزدیک به سال ۲۰۲۲ به دست کاربران برسد.

گزارش‌های منتشر شده درباره‌ی نسل جدید مک‌بوک پرو ۱۴ و ۱۶ اینچ نشان می‌دهند که به احتمال زیاد این لپ‌تاپ‌های جدید دارای طراحی جدید، نمایشگر با تکنولوژی جدید و کنتراست بالا، جایگزین کردن دکمه‌های فانکشن با تاچ‌بار، پورت‌های بیشتر مانند HDMI و کارت‌خوان SD و پورت جدید MagSafe برای شارژ کردن دستگاه هستند.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید