بتلفیلد ۲۰۴۲ رسما رونمایی شد؛ بازی فقط چند نفره است


شرکت بازی‌سازی الکترونیک آرتز رسما از جدیدترین شماره‌ی مجموعه بازی‌های بتلفیلد رونمایی کرده است. همانطور که پیش از این شنیده بودیم، بازی هم برای کنسول‌های نسل قبلی و هم برای کنسول‌های نسل جدید عرضه خواهد شد.

به گزارش موبوایران، شرکت بازی‌سازی الکترونیک آرتز رسما از جدیدترین شماره‌ی مجموعه بازی‌های بتلفیلد رونمایی کرده است. همانطور که پیش از این شنیده بودیم، بازی هم برای کنسول‌های نسل قبلی و هم برای کنسول‌های نسل جدید عرضه خواهد شد. بتلفیلد ۲۰۴۲ به عنوان یک بازی کاملا آنلاین و چند نفره معرفی شده است و بخش داستانی و تک‌نفره ندارد.

ششمین شماره‌ی بزرگ مجموعه بازی‌های بتلفیلد، برخلاف دو قسمت قبلی که به جنگ جهانی اول و دوم پرداختند، روی جنگ‌های مدرن تمرکز دارد. البته همانطور که از نام بازی پیداست با دنیای امروز طرف نیستیم و تجهیزات پیشرفته و کمی علمی-تخیلی هم بخش مهمی را در بتلفیلد ۲۰۴۲ ایفا خواهند کرد.

کاملا واضح است که تمرکز سازندگان بتلفیلد امسال روی بخش‌های آنلاین و چند نفره‌ی آن بوده و قید توسعه‌ی یک بخش داستانی زده شده است. بتلفیلد ۲۰۴۲ با هفت نقشه‌ی بسیار بزرگ عرضه می‌شود. گفته شده که وسعت نقشه‌ها در حد و اندازه‌ی یک نقشه‌ی بتل رویال است؛ طوری که می‌توانید تصور کنید که بتلفیلد ۲۰۴۲ در واقع هفت نقشه‌ی بسیار بزرگ در حد و اندازه‌ی نقشه‌ی کال آو دیوتی وارزون دارد. این موضوع، نبود بخش تک‌نفره را کم و بیش در بازی توجیه می‌کند؛ چون واضح است که بخش بزرگی از منابع صرف طراحی و ساخت این نقشه‌ها شده.

نقشه‌های بتلفیلد ۲۰۴۲ تعداد ۱۲۸ بازی‌کننده را به صورت همزمان در خود جای می‌دهند و با توجه به امکاناتی که بازی در اختیار بازی‌کننده‌ها قرار می‌دهد، اعم از وسایل نقلیه‌ی مختلف و تخریب‌پذیری واقع‌گرایانه، شاهد بزرگترین نبردهای آنلاین بازی‌های ویدیویی هستیم. بد نیست اضافه کنیم که نسخه‌های نسل جدید، یعنی روی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری فقط شاهد نقشه‌های بزرگ و ۱۲۸ بازی‌کننده در آن‌ها خواهیم بود. نسخه‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان محدود به ۶۴ نفر هستند و نقشه‌ها هم کوچکتر خواهند بود.

نکته‌ی جالب درباره‌ی نقشه‌ها پویا بودن آن‌هاست؛ طوری که محیط به مرور زمان تغییر می‌کند، آب و هوای مختلف و متغیر برای برای هر نقشه طراحی شده است و هر از گاهی هم در نقشه اتفاقی متفاوت می‌افتد. برای مثال ممکن است یک طوفان بزرگ به نقشه بیاید و بخشی از آن را نابود کند.

بتلفیلد ۲۰۴۲ سیستم جدیدی برای شخصی‌سازی کلاس‌های خود اتخاذ کرده که کم و بیش شبیه به دیگر بازی‌های معروف آنلاین حال حاضر است. بتلفیلد ۲۰۴۲ ده قهرمان مختلف دارد که هر کدام قابلیت‌های خاص خود را به بازی‌کننده اعطا می‌کنند. این قهرمان‌ها در بازی «متخصص» یا Specialist نامیده می‌شوند و به تدریج و در قالب آپدیت‌های آینده به تعداد آن‌ها افزوده خواهد شد. تمام تجهیزات قهرمان‌ها قابل انتخاب است، اما توانایی ویژه‌ی آن‌ها قابل تغییر نیست. هیچ محدودیتی در استفاده از سلاح‌ها برای این قهرمان‌ها هم وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند هر سلاحی را به دست بگیرند.

یک نکته‌ی مهم، رایگان نبودن قهرمان‌های بعدی بازی است. الکترونیک آرتز از همین حالا شروع به فروش نسخه‌های گران‌تر از بازی کرده است که شامل قهرمان‌های آینده می‌شون. این طور که گفته شده در اولین سال پس از عرضه‌ی بازی، هر فصل شاهد اضافه شدن یک قهرمان جدید خواهیم بود و کسانی که سیزن پس (Season Pass) بازی را بخرند این قهرمان‌ها را دریافت می‌کنند. فروش لباس برای این قهرمان‌ها هم منبع درآمد دیگری برای الکترونیک آرتز است. از همین حالا حدود ده اسکین و لباس خاص برای قهرمان‌ها در قالب نسخه‌های گران‌تر به فروش گذاشته شده است.

بتلفیلد ۲۰۴۲ برای عرضه در روز ۱۵ اکتبر سال جاری (۲۳ مهر) روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس سری، ایکس‌باکس وان و کامپیوتر در نظر گرفته شده است.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید