بوگاتی شیرون سوپر اسپرت با قیمت فوق العاده گران معرفی شد


مدل پرچمدار محصولات ساکن مولشاین فرانسه یعنی بوگاتی شیرون سوپر اسپرت به طور رسمی با برچسب قیمت ۳ میلیون یورویی معرفی شد. بوگاتی پیش از این شیرون پیور اسپرت را معرفی و عرضه کرده بود.

به گزارش موبوایران، مدل پرچمدار محصولات ساکن مولشاین فرانسه یعنی بوگاتی شیرون سوپر اسپرت به طور رسمی معرفی و عرضه خواهد شد. بوگاتی پیش از این شیرون پیور اسپرت را معرفی و عرضه کرده بود. این ابرخودرو از موتور W16 با حجم ۸ لیتر و مجهز به ۴ توربوشارژر نیرو می‌گیرد که توانایی تولید ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت در حداکثر سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. گرچه حداکثر سرعت به صورت الکترونیکی به ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

این مدل جدید از نظر مکانیکی و آیرودینامیکی مشابه مدلی است که در سال ۲۰۱۹ توانست به حداکثر سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت برسد و در حال حاضر رکورد سریع ترین خودرو در یک جهت متعلق به همین مدل است.

با این وجود بوگاتی سطح لوکس گرایی و امکانات بیشتری را به این مدل تزریق کرده است و در نتیجه سنت بوگاتی در زمینه ارائه یک محصول فوق لوکس با قابلیت رسیدن به سرعت های بالا را عرضه می‌کند.

این مدل در بخش نمای جلو طراحی متفاوتی دارد و همینطور در بخش عقب با افزایش ۲۵ سانتی متری در طول خودرو شرایط آیرودینامیکی بهتری را به نسبت مدل معمولی تجربه می‌کند.

یک دیفیوزر کاملا جدید به همراه اگزوز های ۴ گانه که از مدل EB110 الهام گرفته شده است و بال عقب امکان رسیدن این مدل را به حداکثر سرعت ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت فراهم می‌کند.

برخلاف مدل رکورد شکن که تنها ۳۰ دستگاه از آن با بدنه تمام فیبرکربنی تولید خواهد شد. مدل سوپر اسپرت با طرح رنگ بدنه دو رنگ انتخاب های بسیار بیشتری را به مشتریان این شرکت خواهد داد.

چرخ های منیزیومی مدل پیور اسپرت به صورت آپشن در این مدل عرضه خواهد شد و چرخ های استاندارد از نوع آلومینیومی پنج پره است.

در داخل اتاق این مدل بیشترین شباهت را به مدل معمولی شیرون دارد. چرم و آلومینیوم صیقلی در جای جای اتاق مشاهده می‌شود و از فیبرکربن نیز استفاده شده است.

همانند تمامی مدل های شیرون این ابرخودرو از موتور W16 با حجم ۸ لیتر و مجهز به ۴ توربوشارژر نیرو می‌گیرد که توانایی تولید ۱۵۷۸ اسب بخار قدرت در حداکثر سرعت ۴۹۰ کیلومتر بر ساعت را دارد. گرچه حداکثر سرعت به صورت الکترونیکی به ۴۴۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

حداکثر دور موتور نیز به ۷۱۰۰ rpm می‌رسد و حداکثر گشتاور موتور نیز برابر با ۱۶۰۰ نیوتن متر است.

با تغییراتی که در توربوشارژرها، پمپ روغن و سر سیلندر ایجاد شده است. شیرون سوپر اسپرت برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر بر ساعت به تنها ۵.۸ ثانیه زمان احتیاج دارد و برای رسیدن به سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت نیز در حدود ۷ درصد سریع تر از شیرون معمولی است.

مهندسین بوگاتی تغییراتی را در تنظیمات شاسی، فرمان و یسیستم تعلیق خودرو ایجاد کرده‌اند تا عملکرد خودرو در سرعت های بالا و سر پیچ نرم تر و روان تر شود.

همچنین لاستیک های سفارشی میشلن پایلوت اسپرت کاپ ۲ نیز از استحکام و نرمی بیشتری به نسبت لاستیک های استفاده شده در مدل پیور اسپرت برخوردار هستند.

بوگاتی ادعا می‌کند که این لاستیک ها تنها لاستیک ها در جهان هستند که قابلیت رانندگی مداوم در حداکثر سرعت ۵۰۰ کیلومتر بر ساعت را دارند. این امر به لطف بازرسی دقیق پس از تولید به وسیله پرتو ایکس ری و گذراندن تست های آزمایشی مشابه با لاستیک های شاتل فضایی بدست آمده است.

مهندس ارشد بخش شاسی بوگاتی در رابطه با این تنظیمات می‌گوید:

«در مقام مقایسه با مدل شیرون پیور اسپرت که از نظر راحتی و روان بودن تا حداکثر سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت تنظیم شده و آزادی عمل عرضی بیشتری به نسبت دیگر مدل ها دارد. اما شیرون سوپر اسپرت برای آزادی عمل طولی ساخته شده است. در نتیجه حتی پس از گذر از سرعت ۳۵۰ کیلومتر بر ساعت نیز حس نرمی و راحتی در شتاب گیری را به سرنشینان خودرو می‌دهد. این مسئله باعث می‌شود تا حس ایمنی به خودرو افزایش پیدا کند.»

در واقع بوگاتی با ساخت شیرون سوپر اسپرت قصد قدم گذاشتن در راهی را دارد که پیش از این مدل های Type 55 super sport مدل سال ۱۹۳۱، EB 110 super sport مدل سال ۱۹۹۳ و ویرون سوپر اسپرت مدل سال ۲۰۱۰ برداشته بودند.

بوگاتی شیرون سوپر اسپرت از سال ۲۰۲۲ میلادی وارد مرحله تولید و عرضه به مشتریان فوق ثروتمند این شرکت خواهد شد.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید