گلکسی S22 بدون دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه می‌شود


با توجه به خبری که به‌تازگی پیرامون گوشی‌های مورد انتظار سری گلکسی S22 منتشر شده به نظر می‌رسد سامسونگ قرار نیست در آن‌ها از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند.

به گزارش موبوایران، با توجه به خبری که به‌تازگی پیرامون گوشی‌های مورد انتظار سری گلکسی S22 منتشر شده به نظر می‌رسد سامسونگ قرار نیست در آن‌ها از فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر استفاده کند.

گوشی‌های سری گلکسی S22 قرار است اوایل سال آینده راهی بازار شوند. این بازه‌ی زمانی است که گوشی‌های سری S غالبا طی آن رونمایی می‌شوند و خب انتظار هم داریم سری S22 هم چنین سرنوشتی داشته باشند. بدیهی است مدت زمان زیادی تا رونمایی از پرچم‌دارهای جدید سامسونگ باقی مانده اما طی این چند سال همیشه خبرها و شایعات پیرامون پرچم‌دارها آنقدر زیاد بوده که حتی چندین ماه قبل از رونمایی از آن‌ها نیز اطلاعاتی در رابطه با آن‌ها دریافت می‌کنیم و خب این موضوع در رابطه با سری گلکسی S22 هم کاملا صادق است.

این گوشی‌ها احتمالا در سه مدل استاندارد، پلاس و اولترا، یعنی مانند سری S20 و S21 راهی بازار می‌شوند. این تنها خبر حدودا موثقی است که در رابطه با این گوشی‌ها در اختیار داریم. اما امروز و با توجه به خبری که مستقیما از یک منبع کره‌ای منتشر شده، ظاهرا فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر هم قرار نیست در هیچ یک از مدل‌های سری گلکسی S22 بکار گرفته شود.

فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر قرار است در گوشی تاشوی گلکسی زد فولد ۳ مورد استفاده قرار بگیرد و از این بابت تقریبا مطمئن هستیم. اما به نظر می‌رسد سامسونگ قصد ندارد برای پرچم‌داران معمولی خود (منظور از معمولی، طراحی است) چنین طراحی را در نظر بگیرد. کمی عجیب است چرا که وقتی شرکت توانسته به این فناوری دست پیدا کند و طبق خبرهای اخیر، حتی کیفیت آن ۴۰ درصد از نمونه‌های مشابه بیشتر هم هست، چه دلیلی توانسته باعث شود گلکسی S22 که چندین ماه هم تا رونمایی از آن زمان باقی مانده باز هم با همان طراحی سه سال پیش یعنی طراحی سری S10 راهی بازار شود.

البته نمی‌دانیم دوربین سلفی سری گلکسی S22 دقیقا چگونه خواهد بود اما بعید به نظر می‌رسد شرکت کره‌ای طراحی حفره‌ای را کنار بگذارد چون فعلا توانسته با همین طراحی عملکرد موفقیت‌آمیزی داشته باشد. در بالا به این نکته اشاره کردیم که شرکت کره‌ای توانسته در توسعه‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر ۴۰ درصد موفق‌تر از سایر شرکت‌ها عمل کند اما اگر به خاطر داشته باشید، در آن مطلب به این موضوع هم اشاره شد که نمایشگر ثانویه که تاشو هم نیست، از همان طراحی دوربین سلفی روی نمایشگر بهره می‌برد و فناوری یاد شده مختص نمایشگر تاشو خواهد بود.

به نظر می‌رسد سامسونگ هنوز نتوانسته راهی پیدا کند تا روی نمایشگرهای معمولی هم از همین فناوری با کیفیت بالا استفاده کند و منابع داخلی هم دقیقا به همین مشکل به عنوان عامل بازدارنده‌ی این شرکت برای بکارگیری آن در سری گلکسی S22 اشاره دارند. تصاویر ثبت شده توسط دوربین سلفی زیر نمایشگر، جلوه‌ی موزاییک‌طور دارند و این دقیقا همان مشکلی بود که در تصاویر ثبت شده توسط دوربین سلفی ZTE Axon 20 شاهد بودیم. طبیعتا تا این مشکل حل نشود، شرکت‌ها نباید از آن در گوشی‌های خود استفاده کنند و سامسونگ هم ظاهرا با این تصور قصد انجام چنین کاری را ندارد.

اینطور که به نظر می‌رسد، سامسونگ در نظر دارد وقتی گلکسی نوت را برگرداند، این قابلیت را درون آن‌ها بکار بگیرد تا بدین ترتیب سری نوت بازگشت باشکوهی داشته باشد. اما خب می‌دانیم این گوشی اولین محصول شرکت کره‌ای با فناوری یاد شده نخواهد بود چرا که امسال گلکسی زد فولد ۳ با همین طراحی قرار است راهی بازار شود. البته گوشی‌های تاشو به لطف نمایشگر ثانویه‌ای که دارند، خیلی در ثبت تصاویر سلفی کاربران خود را با مشکل مواجه نمی‌کنند. به همین خاطر حتی اگر این فناوری در زد فولد ۳ با شکست هم مواجه شود باز هم چیز خاصی از دست نمی‌رود.

حال باید دید برنامه‌ی سامسونگ چیست. تا سال ۲۰۲۲ زمان زیادی باقی مانده و طبیعی است نتوانیم با قاطعیت بگوییم این فناوری در گلکسی S22 استفاده خواهد شد یا خیر. چون ممکن است تا آن زمان اتفاقات زیادی رخ دهد. با این حال در رابطه با این گوشی‌ها شایعاتی وجود دارد مبنی براینکه سامسونگ قصد دارد در آن‌ها از پیشرفته‌ترین دوربین پریسکوپی (برای مدل اولترا) استفاده کند.

بهره‌مندی از لرزشگیر سنسور شیفت، پردازنده‌ی اگزینوس ۲۲۰۰ با پردازشگر گرافیکی ساخت AMD با قدرت و سرعت بی‌نظیر در امور پردازشی هم از دیگر قابلیت‌هایی هستند که انتظار داریم در گلکسی S22 شاهد باشیم. با این حال همه‌ی این‌ها در حد یک شایعه هستند تا زمانی که افشاگری موثق یا یک خبرگزاری مطمئن در رابطه با این موضوع اطلاعاتی را منتشر کنند.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید