گران‌ قیمت ترین اجناس ساخته شده از طلا+ تصاویر


اجناس گران قیمتی در جهان ساخته شده‌اند که در ساخت آن‌ها از طلا استفاده شده که در این گزارش به ۱۰ مورد از آن‌ها اشاره شده است.

به گزارش موبوایران، اجناس گران قیمتی در جهان ساخته شده‌اند که در ساخت آن‌ها از طلا استفاده شده که در این گزارش به ۱۰ مورد از آن‌ها اشاره شده است.

 طلا یکی از ارزشمند‌ترین فلز‌های کشف شده در جهان است که از آن به اشکال مختلفی استفاده می‌شود؛ همچنین به طلا به عنوان یک کالای سرمایه گذاری در سراسر جهان نگاه می‌شود به طوری که منابع طلا برای کشور‌ها به عنوان پشتوانه پولی و ارزی آن‌ها محسوب می‌شود.

سکه‌های طلا و جواهر‌های ساخته شده از طلا به عنوان پرکاربرد‌ترین محصولات ساخته شده از این فلز گران بها شناخته می‌شوند، اما در این بین کالا‌های مختلفی هستند که در ساخت آن‌ها از طلا استفاده شده و قیمت‌های سرسام آوری نیز دارند.

در ادامه این گزارش به ۱۰ مورد از گران‌ترین این کالا‌ها اشاره شده است:

 کاپ کیک و بستنی طلایی (۹۷۲ $)

در یکی از برج‌های دبی یک منوی فوق‌العاده‌ وجود دارد که بر اساس آن کاپ کیک به همراه یک بستنی به شکل ققنوس سرو می‌شود که هر دو از جنس طلا هستند.

البته در ساخت آن‌ها از شکر، کره و شیر نیز استفاده شده است، اما ورقه‌های طلای خوراکی ۲۳ عیار سبب شده تا قیمت این بشقاب تا ۹۷۲ دلار ارزش گذاری شود.

صندلی‌های طلا (۲.۱۲۲ $)

قطعا تا به امروز همه ما انواع صندلی، مبل و میز را از جنس پلاستیک و چوب دیده‌ایم، اما یک تولیدکننده برای افراد فوق لاکچری این یکنواختی را شکسته و انواع این اقلام را با روکش طلا تولید کرده که فقط یک صندلی آن ۲ هزار و ۱۲۲ دلار قیمت گذاری شده است.

عینک مطالعه (۷۵.۰۰۰ $)

در این کره خاکی خیلی از افراد برای مطالعه نیاز به عینک‌های مخصوص دارند که برخی از افراد مبالغ نسبتا زیادی را هم برای آن پرداخت می‌کنند تا هنگام مطالعه احساس راحتی کنند؛ اما تا به حال به عینک مطالعه ۷۵ هزار دلاری از جنس طلا فکر کرده‌اید؟

از این فریم ۳۰۰ عدد تا به حال ساخته شده و نکته قابل توجه این است که هیچ روکش طلایی در این فریم دیده نمی‌شود بلکه تمام فریم آن از طلا ساخته شده است.

 باربیکیو (۱۶۰.۷۱۰$)

تا به حال به این موضوع فکر کرده‎اید که گوشت استیک خود را روی باربیکیوی ۱۶۰ هزار دلاری بپزید؟

این اقدام در سال ۲۰۰۷ در یک مهمانی در شهر سیدنی استرالیا به وقوع پیوست و تمام گوشت‌های این مهمانی بر روی باربیکیویی پخته شد که نه تنها بدنه آن بلکه تمام پیچ و مهره‌های آن هم از جنس طلای ۲۴ عیار است.

 لباس هندی از جنس طلا (۲۴۰.۰۰۰$)

یک میلیاردر هندی به نام (Datta Phuge) برای خود لباسی را از جنس طلا طراحی کرد که ۲۴۰ هزار دلار ارزش گذاری شد. طراحی، ساخت و آماده پوشیدن شدن این لباس که ۳ کیلوگرم وزن دارد، بیش از ۱۵ سال زمان برد.

 یک جفت کفش برای یک مهمانی (۲۶۸.۰۰۰$)

Christopher Michael Shellis یک طراح بسیار معروف انگلیسی است که به طراحی انواع کفش‌های مجلسی زنانه معروف است. او در بین طراحی‌های خود، کفش‌های گران قیمتی را طراحی کرده که تاکنون هیچ کسی آن‌ها را نخریده است.

در این بین یکی از معروف‌ترین و گران‌ترین طراحی‌های کفش او ۲۶۸ هزار دلار ارزش دارد. پاشنه این کفش زنانه تماما از طلا است و در طراحی آن از ۲ هزار الماس ریز استفاده شده است.

به گفته شخص طراح؛ این جفت کفش هزار سال گارانتی دارد.

سکه طلای غول پیکر (۹۹۷.۰۰۰$)

البته که بسیاری از ما سکه‌های طلا را دیده‌ایم و برخی از ما‌ یک یا تعداد محدودی از آن را در اختیار داریم، اما بی شک تاکنون هیچ کدام از ما یک سکه طلا با قدر ۱۳۵ سانتی متری ندیده‌ایم مگر اینکه به موزه ملی کانادا رفته باشیم.

این سکه غول پیکر ۹۹.۷ کیلو گرم طلا با خلوص ۹۹.۹۹ درصد است، به عنوان یکی از پشتوانه‌های پولی کشور کانادا محسوب می‌شود.

مهره‌های بازی(۷.۵۰۰.۰۰۰$)

یک طراح انگلیسی دو عدد از مهره‌های اصلی یک بازی را با الماس طراحی کرده که قیمت این جفت مهره ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار است.

 آیفون ۵ ($۱۵.۰۰۰.۰۰۰)

آیفون ۵ یکی از پر فروش‌ترین محصولات شرکت اپل است، اما یک فرد میلیاردر چینی تنها فردی است که یک عدد از این مدل آیفون را به قیمت ۱۵ میلیون دلار خریداری کرد.

دکمه خانه (home button) از جنس الماس مشکی ۲۶ قیراط، بدنه آن طلای با خلوص بالا ۲۴ عیار و ۶۰۰ الماس دیگر در دور این محصول طراحی شده است.

گران‌ترین ساعت در جهان ($۲۴.۴۰۰.۰۰۰)

رکورد گران‌ترین ساعت جهان دو مرتبه توسط این ساعت شکسته شده است، اولین مرتبه توسط شیخ بن محمد بن علی الثانی به قیمت ۱۱ میلیون دلار و دومین بار در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۲۴.۴ میلیون دلار در یک حراجی فروخته شد. عرض صفحه ساعت حدود ۷۳ میلی متر است و کمتر از نیم کیلو گرم وزن دارد.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید