پیش‌بینی قیمت بیت کوین با آمدن بایدن/ ادعایی عجیب درباره آینده بیت کوین!

this picture show banner for this news

بیت‌کوین در دو هفته گذشته مسیری به شدت نزولی را به ثبت رسانده است و در دو هفته اخیر، بازدهی هفتگی منفی دو رقمی را به ثبت رسانده است.آیا بیت کوین در سه ماه آینده یک ریزش و یک صعود بزرگ خواهد داشت؟

به گزارش موبوایران، براساس نظرسنجی بانک دویچه که روز سه‌شنبه منتشر شد، سرمایه‌گذاران، بیت‌کوین و بازار سهام ایالات‌متحده را به‌عنوان بزرگ‌ترین حباب بازار در حال‌حاضر معرفی کردند. این نظرسنجی که براساس پاسخ ۶۲۷ متخصص بازار بین ۱۳ تا ۱۵ ژانویه (۲۳ دی تا ۲۵ دی) انجام شده است، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه‌گذاران (۸۹ درصد) فکر می‌کنند برخی بازار‌های مالی حباب دارند.

بیت‌کوین در دو هفته گذشته مسیری به شدت نزولی را به ثبت رسانده است و در دو هفته اخیر، بازدهی هفتگی منفی دو رقمی را به ثبت رسانده است. ثبت بازدهی هفتگی منفی ۵/ ۱۲ درصد در هفته‌ای که گذشت، سبب شده است تا پادشاه رمزارز‌ها بدترین هفته خود از ماه مارس ۲۰۲۰ را رقم بزند. به رغم سقوط قیمتی شدید بیت‌کوین به حوالی قیمت ۳۱ هزار و ۵۰۰ دلاری، اما همچنان به‌دلیل جهش‌های قیمتی ابتدای سال ۲۰۲۱، بازدهی ماه ژانویه پرطرفدارترین رمز ارز جهان مثبت است.

نگرانی از وجود حباب در بازار بیت‌کوین و همچنین اظهارات جنت یلن در جلسه تایید مجلس سنا مبنی بر نگرانی از استفاده رمزارز‌ها در فعالیت‌های غیرقانونی دو عامل سقوط بیش از ۲۰ درصدی بیت‌کوین از قله قیمتی خود است.

از سوی دیگر با اینکه طلا در روز گذشته که آخرین روز معاملاتی در بازار جهانی محسوب می‌شود با کاهش قیمت مواجه شد، اما در مجموع می‌توان گفت که هفته گذشته برای سرمایه‌گذاران طلا هفته خوبی به حساب می‌آمد؛ هفته‌ای که هم عملکرد طلا در آن بهترین عملکرد هفتگی در پنج هفته گذشته به حساب می‌آمد و هم سیگنال‌های مطلوب برای طلا به وفور یافت می‌شد.

سخنان جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا و جنت یلن نامزد تصدی وزارت خزانه‌داری مبنی بر لزوم افزایش هزینه‌ها برای حمایت از اقتصاد آمریکا در برابر پاندمی کرونا می‌تواند نویددهنده روز‌های خوبی برای سرمایه‌گذاران در این بازار باشد.

پیش بینی آینده بیت‌کوین

براساس نگاه تحلیلگران بازار‌های اقتصادی در جهان، بیت‌کوین و بازار سهام آمریکا دارای بیشترین حباب در بازار‌های مالی جهان هستند.

 دو دیدگاه درباره آینده بیت‌کوین در بازار وجود دارد. اواسط آذر برخی تحلیلگران از رشد شدید بیت‌کوین در سال‌های آتی خبر دادند، به‌طوری که حتی بانک سرمایه‌گذاری آمریکایی، جی‌پی مورگان در یکی از یادداشت‌های خود نوشت: طلا در درازمدت درخشش خود را از دست می‌دهد، زیرا سرمایه‌گذاران نهادی، بیت‌کوین را بیشتر ترجیح می‌دهند. همچنین این بانک از احتمال رسیدن ارزش بیت‌کوین به ۱۴۶ هزار دلار در بلندمدت خبر داده بود. با این وجود طی روز‌های گذشته برخی دیگر از تحلیلگران خلاف‌نظر جی‌پی مورگان را ارائه دادند و معتقدند این بازار دارای بیشترین حباب است و سرمایه‌گذاران درآینده با شوک افت قیمت روبه‌رو خواهند شد.

براساس گزارش سی‌ان‌بی‌سی، براساس نظرسنجی بانک دویچه که روز سه‌شنبه منتشر شد، سرمایه‌گذاران، بیت‌کوین و بازار سهام ایالات‌متحده را به‌عنوان بزرگ‌ترین حباب بازار در حال‌حاضر معرفی کردند. این نظرسنجی که براساس پاسخ ۶۲۷ متخصص بازار بین ۱۳ تا ۱۵ ژانویه (۲۳ دی تا ۲۵ دی) انجام شده است، نشان داد که اکثریت قریب به اتفاق سرمایه‌گذاران (۸۹ درصد) فکر می‌کنند برخی بازار‌های مالی حباب دارند. براساس گزارش‌های منتشر‌شده، بیت‌کوین و سهام فناوری ایالات‌متحده در بالای لیست بازار‌های مالی دارای حباب قرار دارند. بیت‌کوین به‌عنوان یک بازار با حباب بیشتر مشاهده می‌شود به‌طوری‌که تحلیلگران به حباب بیت‌کوین از نمره ۱۰، ۱۰ دادند. به گفته دویچه‌بانک، سهام فناوری ایالات‌متحده بزرگ‌ترین حباب بعد از بیت‌کوین را دارد و با میانگین نمره ۹/ ۷ در رده دوم لیست قرار گرفته است.

ادعایی عجیب درباره آینده بیت کوین!

یک فعال نیویورکی تیک تاک در ادعایی عجیب گفته است می توان با استفاده از الگوهای نجومی مسیر حرکت بیت کوین را پیش بینی کرد. شاید خیلی از مردم او را مسخره کنند اما وی اکنون یک میلیون فالوور در تیک تاک دارد که اظهاراتش را دنبال می کنند. 

رویترز گزارش داد، وی هفته قبل توانسته بود روند اصلاحی بیتکوین که از ۱۱ ژانویه شروع شد را پیش بینی کند. وی در پاسخ به این سوال که چگونه این اتفاق را پیش بینی کرد؟ می گوید: چون زحل در خال عبور از مشتری بود به این نتیجه رسیدم!

جالب اینکه بیتکوین از رکورد ۴۲ هزار دلاری اش عقب نشست و تاکنون هم نتوانسته است به سطح قبل برگردد. این زن به نام آلتمان گفت: هیچ وقت قصد ندارم به کسی بگویم چه بخرد یا چه نخرد. من می توانم مسیر قیمت ها را پیش بینی کنم اما ادعا ندارم که از آن به عنوان توصیه مالی استفاده کنند. شرایط افراد با هم متفاوت است و من هیچ وقت توصیه به خرید یا فروش نمی کنم. 

برای او مشتری نماینده بیتکوین و زحل بیانگر محدوده مقاومتی است. در حالی که صعود قبلی بیتکوین برای بسیاری از تحلیلگران مالی کماکان هم غیر قابل توضیح است معامله گران شاید به هیچ توضیحی یا دلیلی در حال خریدن بیشتر و بیشتر آن هستند. با اتکا به همین عطش نیز برخی از نهادهای مالی گفته اند قله های جدیدی در انتظار بیتکوین خواهد بود: سیتی گروپ می گوید باید منتظر بیتکوین ۳۱۸ هزار دلاری بود و جی پی مورگان نیز بیتکوین ۱۴۶ هزار دلاری را پیش بینی کرده است. 

اگر برایتان سوال است که پیش بینی این منجم از آینده چیست؟ وی چنین پاسخ می دهد: از آخر ژانویه نشانه های خوبی را می بینم. وضعیت در فوریه و مارس از همه بهتر است اما فکر می کنم از اواسط مارس شاهد آغاز یک اصلاح دیگر باشیم. بازار در ماه می گاوی ( صعودی) خواهد بود. 

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید