دلایلی که باعث می شود اتاق خودرو صدا کند

this picture show banner for this news

در گزارش زیر به چند دلیل مهمی که باعث صدا دادن اتاق خودرو می‌شود پرداخته شده است.

به گزارش موبوایران،اتاق خودروها بر اثر استفاده بلند مدت، معمولا به صدا می‌افتند که البته این امر برای ماشین‌ها با کیفیت ساخت بالاتر می‌تواند دیرتر اتفاق بیاقتند، اما علت چیست؟

 شاید توجه کرده باشید که به هنگام نشستن در خودرویی که بیش از پنج سال یا ۱۰۰ هزار کیلومتر کار کرده است، هنگام حرکت، پیچیدن یا ترمز گیری صداهایی از بدنه خودرو مانند شیشه‌ها، درها و به طور کلی اتاق خودرو شنیده می‌شود. اما چه چیز موجب به وجود آمدن این امر می‌شود؟

از ایجاد صدای لاستیک‌ در پیاده رو گرفته تا چرخش موتور هنگام شتاب گرفتن (مگر اینکه با ماشین الکتریکی رانندگی کنید)، بیشتر این صدا‌ها بیانگر این است که خودروی شما دچار مشکل شده است و حتی بیشتر صدا‌هایی که اتومبیل ایجاد می‌کند را متوجه نمی‌شوید.

 با شناسایی و رسیدگی زود هنگام به مشکلات احتمالی اتومبیل، شاید بتوانید از تعمیرات پرهزینه در جاده جلوگیری کنید.

در اینجا ۳ صدای خودرو وجود دارد که ممکن است مشکلات بزرگتری را نشان دهد:

صدا‌های ترمز: مانند میخ‌های روی تخته سیاه، صدای ترمز می‌تواند از آزار دهنده تا کاملا دیوانه کننده باشد؛ و از آنجا که مسلماً ترمز‌های شما مهمترین مکانیسم ایمنی در وسیله نقلیه شما است، نادیده گرفتن این صدا‌ها برای مدت طولانی دشوار است.

در اینجا سه ​​نوع متداول از صدای ترمز وجود دارد:

اگر صدای جیر جیر فشار قوی‌ را می‌شنوید که هنگام رانندگی اتفاق می‌افتد و هنگام برخورد با ترمز از بین می‌رود، ممکن است شما از سازنده  ترمز که نشان می‌دهد زمان تعمیر سیستم ترمز است، این صدا را بشنوید.

اگر از ترمزهایتان صدای خرد یا غِرغِر شنیدید، این معمولاً به این معناست که لنت‌های ترمز شما کاملاً فرسوده شده است.

اگر هنگام ترمز گرفتن صدای جیر جیر احساس می‌کنید، ممکن است صدای حرکت لنت و کفش ترمز خود را بشنوید - که می‌تواند ناشی از نصب نادرست لنت ترمز باشد. برای ایمنی (و سلامت)، اگر هر یک از این صدا‌ها را می‌شنوید، بهتر است ترمز‌های خود را توسط یک مکانیک آموزش دیده و دارای مجوز بررسی کنید.

صدای موتور به عنوان قلب وسیله نقلیه شما، توجه به هر گونه صدای غیرمنتظره‌ای که موتور شما ایجاد می‌کند، مهم است. در اینجا چند صدای متداول موتور وجود دارد.

اگر صدای صدای تیک یا صدای ضربه در موتور خود را می‌شنوید، بیشترین مقصر، دریچه سوپاپ است. این می‌تواند به دلیل سطح پایین روغن یا نیاز به تعویض روغن باشد، یا می‌تواند مسائل مکانیکی جدی تری مانند نیاز به تعویض پمپ روغن را نشان دهد.

اگر صدای پینگ یا کوبیدن در موتور خود می‌شنوید، ممکن است دچار احتراق نامناسب شده باشید. این می‌تواند به دلیل چند چیز مختلف، از جمله مخلوط نامناسب هوا به سوخت، استفاده از بنزین اکتان اشتباه یا رسوبات کربن در دیواره‌های سیلندر شما ایجاد شود.

اگر هنگام جرقه زنی صدای چرخیدن در موتور خود را می‌شنوید و اتومبیل شما روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد باتری آن از بین رفته است یا سیم‌های استارت شل شده است.

شتاب بخشیدن و تبدیل نویز برخی از صدا‌های اتومبیل فقط هنگام شتاب یا چرخش ظاهر می‌شوند. در اینجا چند توضیح ممکن برای این نوع صدا وجود دارد.

اگر هنگام شتاب گرفتن صدای جیر جیر را تجربه کنید، احتمال زیادی وجود دارد که با کمربند درایو شما ارتباط داشته باشد. این ممکن است با تعویض کمربند شما رفع شود، یا ممکن است یک مسئله بسیار جدی‌تر باشد.

اگر سر و صدایی که می‌شنوید غرش است که با شتاب بیشتر می‌شود، ممکن است در سیستم اگزوز یا سیستم انتقال قدرت شما ایجاد مشکل کند.

اگر هنگام چرخش اتومبیل شما صدای جیرجیر، غر زدن یا جیغ زدن ایجاد کند، ممکن است در سیستم فرمان و سیستم تعلیق خود مشکلی داشته باشید -پ با این حال، به عنوان یکی از پیچیده‌ترین قسمت‌های اتومبیل، موارد مختلفی وجود دارد که می‌تواند اشتباه باشد.

نتیجه؛ صدا‌های غیرمنتظره اتومبیل می‌تواند معنای زیادی داشته باشد. برخی از آن‌ها ممکن است نسبتاً خوش خیم باشند، در حالی که برخی دیگر نیاز به تعمیرات با هزینه بیشتری دارند. دقیقاً مانند این که بدن شما هنگام بیماری به شما اطلاع می‌دهد، اتومبیل نیز به شما اجازه می‌دهد تا اطلاع دهید که مسئله کاملاً درست نیست.

صرف نظر از منبع سر و صدا، رسیدگی به آن در اسرع وقت مهم است. برای برخی از مسائل، هرچه بیشتر آن را رها کنید، حل آن در طولانی مدت گران‌تر خواهد بود. ماشین شما و گوشهایتان از شما تشکر می‌کنند.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید