قیمت روز خودرو‌های سایپا و ایران خودرو/ پیش‌بینی آینده بازار خودرو


در حال حاضر با افزایش قیمت ارز خریداران می خواهد سود بیشتری را کسب کنند از طرفی خریداران هم با مشاهده قیمت ها نجومی دست از خرید خودرو برداشته اند. یک کارشناس اقتصادی به افزایش قیمت خودرو از اواسط هفته گذشته اشاره کرد و گفت: با اوج‌گیری قیمت دلار همه بازار‌ها روند صعودی داشته‌اند و به نشر می‌رسد این وضعیت ادامه‌دار باشد.

به گزارش موبوایران،افزایش قیمت ارز عاملی شد تا نه تنها خرید و فروش خودرو همچنان متوقف باشد بلکه در خودروهای داخلی و مونتاژی افزایش قیمت ها از 3 تا 10 میلیون تومان شده است.

در حال حاضر کسی تمایلی به فروش خودرو نداشته و با افزایش قیمت ارز می خواهند سود بیشتری را کسب کند از طرفی خریداران هم با مشاهده قیمت ها نجومی دست از خرید برداشته اند.

 فربد زاوه درباره عوامل موثر بر رشد قیمت خودرو توضیح داد: از اواسط هفته گذشته تمام بازارها روند افزایشی داشتند که البته به جز تاثیر رشد نرخ ارز، عامل افت عرضه و عدم تحویل خودرو از سوی خودروسازان نیز تاثیرگذار بوده است.

این کارشناس بازار خودرو بیان کرد: درحال حاضر خودرو‌های کارخانه‌ای با تاخیر به مشتریان تحویل داده می‌شود و عرضه به بازار کم شده که این عامل درکنار روند صعودی نرخ ارز باعث شد قیمت خودرو‌های داخلی با افزایش همراه شود.

به گفته زاوه، این رشد قیمت‌ها درحالی ایجاد شده که وضعیت بازار نشان می‌دهد که هیچ معامله‌ای انجام نمی‌شود و بازار خودرو همچنان خالی از مشتری و فروشنده است.

او تاکید کرد: روند ارز صعودی است و این موضوع تاثیر خود را علاوه بر خودرو، بر سایر بازارها از جمله طلا و سکه هم گذاشته؛ به این ترتیب به نظر می‌رسد با ادامه این روند قیمت خودرو مجددا در مدار صعودی حرکت کند.

زاوه با تاکید بر اینکه بازار خودرو کششی برای افزایش مجدد قیمت‌ها ندارد، تصریح کرد: افزایش قیمت‌ها در بازار خودرو درحالی اتفاق می‌افتاد که خریداران واقعی به دلیل بالابودن قیمت‌ها از خرید امتناع می‌کنند و فروشندگان نیز با تصور اینکه قیمت در آینده بالاتر می‌رود، ریسک فروش را نمی‌پذیرند؛ به این ترتیب رکود تورمی در بازار خودرو همچنان پابرجاست.

قیمت خودرو ۱۲شهریور ۹۹

در بازار امروز سمند ال ایکس با افزایش 5 میلیون تومانی با قیمت  157 میلیون تومان، سمند سورن با افزایش 4 میلیون تومانی با قیمت 201 میلیون تومان، پژو 405 با افزایش 6 میلیون تومانی با قیمت 157 میلیون تومان، پژو پارس tu5 با افزایش 5 میلیون تومانی با قیمت221 میلیون تومان، پژو 206 تیپ2 با افزایش 5 میلیون تومانی با قیمت  174 میلیون تومان، پژو 206 تیپ5 با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 207 میلیون تومان، پژو 206 وی 8  با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 200 میلیون تومان، رانا با افزایش 6 میلیون تومانی با قیمت 174 میلیون تومان و هایماS7 با افزایش 1 میلیون تومانی با قیمت 608 میلیون تومان مورد معامله قرار می گیرد.
همچنین پژو 207 i دستی با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 240 میلیون تومان، پژو 207 i اتوماتیک با افزایش 5 میلیون تومانی با قیمت 337 میلیون تومان، دنا با افزایش 8 میلیون تومانی با قیمت 238 میلیون تومان، دنا پلاس با افزایش 8 میلیون تومانی با قیمت 279 میلیون تومان، پراید X111 با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 100 میلیون تومان، پراید X131 با افزایش 3 میلیون تومانی با قیمت 86 میلیون تومان، پراید X132 با افزایش 3 میلیون تومانی با قیمت 87میلیون تومان، تیبا 2 با افزایش 2 میلیون تومانی با قیمت 113میلیون تومان، تیبا صندوق دار با قیمت 99میلیون تومان، ساینا با قیمت 114میلیون تومان، پژوپارس با قیمت 185میلیون تومان، سراتو با افزایش 15میلیون تومانی قیمت 655میلیون تومان، رنو ساندرو استپ وی با قیمت 422میلیون تومان به فروش می رسد

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید