نحوه بازیابی بوکمارک های تصادفی حذف شده در کروم و فایرفاکس


کروم و فایرفاکس می‌توانند بوکمارک هایی را که حذف کرده‌اید بازیابی کنند؛ اما اینکار در کروم سخت تر است. شما فقط می توانید فایل پشتیبان را به صورت دستی بازیابی کنید و آن فایل اغلب رونویسی می شود.

به گزارش موبوایران، کروم و فایرفاکس می‌توانند بوکمارک هایی را که حذف کرده‌اید بازیابی کنند؛ اما اینکار در کروم سخت تر است. شما فقط می توانید فایل پشتیبان را به صورت دستی بازیابی کنید و آن فایل اغلب رونویسی می شود.

  کاربران در فایرفاکس بازیابی بوکمارک را آسان‌تر انجام می دهند و فایرفاکس همچنین پشتیبان گیری منظم و خودکار بوکمارک ها را انجام می دهد. فایرفاکس نسخه‌های پشتیبان را برای چند روز نگه می‌دارد و به شما امکان می‌دهد به راحتی بوک مارک‌ها را بدون جستجو در پوشه‌های مخفی بازیابی کنید.

گوگل کروم

به‌روزرسانی: مدیر بوک مارک کروم اکنون یک گزینه Undo  دارد! برای لغو حذف یک بوک مارک در مدیر بوک مارک، Ctrl+Z را فشار دهید. حتی اگر مدیر بوک مارک را هنگام حذف بوک مارک باز نداشته باشید، می‌توانید Ctrl+Shift+O را فشار دهید تا باز شود و سپس از Ctrl+Z برای لغو حذف یک بوک مارک استفاده کنید. ممکن است لازم باشد قبل از فشار دادن Ctrl+Z روی لیست بوک مارک ها کلیک کنید(در مک، به دکمه  Command+Z را فشار دهید).

مدیر بوک مارک کروم گزینه Undo  ندارد. اگر انگشتتان بلغزد، می‌توانید یک پوشه کامل پر از بوک مارک‌ها را بدون هیچ راهی واضح برای بازیابی آنها حذف کنید. اگر با گزینه import یک نسخه پشتیبان تهیه کرده اید، می توانید نسخه پشتیبان را وارد کنیدYاما ممکن است این نسخه پشتیبان نیز قدیمی باشد.

اگر به طور تصادفی یک بوک مارک را حذف کرده اید، تمام پنجره های باز Chrome را ببندید، اما کروم را دوباره باز نکنید. اگر قبلاً Chrome را بسته‌اید، آن را بسته بگذارید.  کروم یک نسخه پشتیبان از فایل بوک مارک‌های شما را ذخیره می‌کند و هر بار که Chrome را راه‌اندازی می‌کنید، آن نسخه پشتیبان را بازنویسی می‌کند.

Windows Explorer را راه اندازی کنید و مکان زیر را به نوار آدرس  وارد کنید به جای «NAME»  نام حساب کاربری ویندوز خود را جایگزین کنید:

C:UsersNAMEAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefault

پوشه حاوی دو فایل بوک مارک Bookmarks و Bookmarks.bak است Bookmarks.bak جدیدترین نسخه پشتیبان است که در آخرین باری که مرورگر خود را باز کردید گرفته شده است.

توجه: اگر پسوند فایل .bak را نمی بینید و فقط دو فایل به نام Bookmarks را می بینید، باید کاری کنید که ویندوز پسوند فایل ها را نشان دهد. در File Explorer، به File > Change Folder and Search Options > View بروید و سپس کادر "Hide extensions for known file types" را پاک کنید.

برای بازیابی نسخه پشتیبان (دوباره مطمئن شوید که تمام پنجره های مرورگر کروم بسته هستند)، این مراحل را انجام دهید:

نام فایل بوک مارک های فعلی خود را به چیزی مانند Bookmarks.old تغییر دهید. این فقط یک کپی از فایل بوک مارک های فعلی را در صورت نیاز حفظ می کند.

نام فایل Bookmarks.bak خود را به  Bookmarks تغییر دهید. این باعث می‌شود کروم فایل پشتیبان را هنگام باز کردن آن بارگیری کند.

Chrome را باز کنید و ببینید آیا موفق به بازیابی بوک مارک گم شده شده اید یا خیر.

اگر این مراحل بوک مارک شما را بازیابی نکرد، به این معنی است که فایل پشتیبان اخیراً بیشتر از گم شدن بوک مارک ذخیره شده است. متأسفانه، این به این معنی است که شانس ندارید، مگر اینکه یک نسخه پشتیبان از رایانه شخصی خود داشته باشید، می توانید یک فایل پشتیبان حتی قدیمی تر را از آن تهیه کنید.

فقط توجه داشته باشید که استفاده از این فرآیند همچنین بوک مارک‌هایی را که از آخرین راه‌اندازی Chrome ایجاد کرده‌اید حذف می‌کند.

موزیلا فایرفاکس

کاربران فایرفاکس خیلی راحت تر هستند. اگر به تازگی یک بوک مارک یا پوشه بوک مارک را حذف کرده اید، فقط می توانید کلیدهای Ctrl+Z را در پنجره کتابخانه یا نوار کناری بوک مارک ها فشار دهید تا آن را بازگردانید. در پنجره کتابخانه، می‌توانید دستور Undo را در منوی «Organize» نیز پیدا کنید.

به روز رسانی: Ctrl+Shift+B را در فایرفاکس فشار دهید تا این پنجره کتابخانه باز شود.

اگر چند روز پیش بوک مارک ها را حذف کردید، از زیر منوی Restore در قسمت Import and Backup استفاده کنید. فایرفاکس به طور خودکار هر روز یک نسخه پشتیبان از بوک مارک های شما ایجاد می کند و ارزش چندین روز را ذخیره می کند.

فقط توجه داشته باشید که بازیابی نسخه پشتیبان به طور کامل بوک مارک های موجود شما را با بوک مارک های پشتیبان جایگزین می کند، به این معنی که بوک مارک هایی را که از زمان ذخیره نسخه پشتیبان ایجاد کرده اید از دست خواهید داد.

برای جلوگیری از از دست دادن بوک مارک های مهم و جدید، می توانید قبل از بازیابی نسخه پشتیبان از گزینه Export Bookmarks to HTML نیز استفاده کنید. پس از بازیابی نسخه پشتیبان، می توانید فایل HTML را وارد کنید یا آن را در فایرفاکس مشاهده کنید.

با ویژگی export در مدیر بوک مارک مرورگر خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر زمانی بوک مارک های خود را گم کردید )یا هارد دیسک شما از کار افتاد(می توانید با استفاده از گزینه import در هر مرورگر وب، بوک مارک های خود را از نسخه پشتیبان بازیابی کنید.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید