رونمایی از نیسان قشقایی هیبریدی نسل جدید


نیسان قشقایی هیبریدی e-power به یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری مجهز است که هماهنگ با یک موتور الکتریکی کار می‌کند. مجموع این پیشرانه‌ها نیز قدرتی معادل ۱۸۷ اسب بخار با گشتاور ۳۳۰ نیوتن متر را در اختیار خودرو قرار می‌دهند.

به گزارش موبوایران، نیسان قشقایی هیبریدی e-power به یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری مجهز است که هماهنگ با یک موتور الکتریکی کار می‌کند. مجموع این پیشرانه‌ها نیز قدرتی معادل ۱۸۷ اسب بخار با گشتاور ۳۳۰ نیوتن متر را در اختیار خودرو قرار می‌دهند.

نخستین نسل از نیسان قشقایی ۱۵ سال قبل عرضه شد. کراس اووری که خودرساز مشهور ژاپنی نامش را از ایل قشقایی در ایران گرفت. حالا نیسان قرار است نسل سوم این خودرو را براساس یک پلتفرم جدید و پیشرانه هیبریدی در میانه سال ۲۰۲۲ عرضه کند.

 محبوبیت این کراس اوور در ایران از همان سال‌های نخست به اندازه‌ای بالا رفت که پارس خودرو کار مونتاژ این خودرو را در سال ۱۳۹۱ شروع کرد. هر چند این خط تولید یک سال بعد به دلیل تحریم‌ها جمع شد.   از آن به بعد نیز به صورت محدود مدل‌هایی از نیسان قشقایی وارد ایران شد. 

با این حال هنوز مدل‌هایی از نیسان قشقایی در بازار ایران خرید و فروش می‌شود. اما تعدادشان کم است و به کارکرده‌هایی از این کراس اوور محدود می‌شود که سال ساخت شان به ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۶ برمی گردد.

اما در مورد کراس اوور قشقایی جدید چه می‌دانیم؟ 

کمپانی نیسان خودروی قشقایی مجهز به پیشرانه بنزینی را اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی رونمایی کرد. اما آخرین تصاویر درز یافته به سایت‌های مشهور خودرویی همچون موتور ۱ نشان می‌دهد که نیسان در حال تولید نیسان قشقایی هیبریدی است. خودرویی که نسبت به نسخه بنزین تفاوت‌هایی در طراحی و مشخصات فنی دارد.

کمپانی ژاپنی نیسان برنامه دارد که تا سال ۲۰۳۰ میلادی ۲۳ مدل خودروی برقی وارد بازار کند. حالا هم به نظر می‌رسد که نیسان قشقایی برقی نیز یکی از همان ۲۳ مدل است که قرار است در سال ۲۰۲۲ به بازار خودرو برسد.

طبق گزارش موتور ۱، نیسان قشقایی هیبریدی e-power به یک موتور بنزینی ۱.۵ لیتری مجهز است که هماهنگ با یک موتور الکتریکی کار می‌کند. مجموع این پیشرانه‌ها نیز قدرتی معادل ۱۸۷ اسب بخار با گشتاور ۳۳۰ نیوتن متر را در اختیار خودرو قرار می‌دهند.

البته نکته قابل توجه اینجاست که موتور بنزینی به عنوان یک ژنراتور عمل می‌کند و تنها انرژی موتور‌های الکتریکی را تامین می‌کند. بدین ترتیب پیشرانه بنزینی به صورت مستقیم نقشی در حرکت خودرو ندارد.

نیسان می‌گوید این پیشرانه جدید به مشتریان این آزادی را می‌دهد که سوخت گیری نیسان برقی را مانند خودرو‌های بنزینی انجام دهند. سوختی که قرار است انرژی موتور‌های الکتریکی را فراهم کند. علاوه بر این، این خودروساز ژاپنی قول داده است که قشقایی e-Power دارای گزینه رانندگی با یک پدال باشد که ما پیش‌تر در نیسان لیفِ تمام الکتریکی دیده ایم.

در بخش طراحی نیز فرم نسبت به نسخه پیشین تغییر چندانی ندارد. اما چراغ‌های جلو و عقب، مه شکن‌ها و شکل آینه بغل تغییر یافته است.

اما در حال حاضر تنها چیزی که از نیسان قشقایی هیبریدی فعلا نمی‌دانیم، نشان‌های جدید روی درب صندوق این کراس اوور است.

قیمت نیسان قشقایی هیبریدی به چقدر می‌رسد؟

نیسان هنوز جزئیاتی از قیمت نیسان قشقایی برقی ارائه نداده است. اما به نظر می‌رسد که این مدل قدر گران‌تر از نسخه پیشین این محصول باشد. 

در حال حاضر نسخه بنزینی و هیبریدی نیسان قشقایی ۲۰۲۱ با قیمت ۳۵ هزار دلار تا ۳۶ هزار و ۲۰۰ دلار به فروش می‌رسد. 

اما به نظر می‌رسد که نیسان قشقایی هیبریدی ۲۰۲۲ با پایه قیمتی ۳۸ هزار دلار عرضه شود و تریم‌های دیگر آن به ۴۰ هزار دلار برسند.

برای طرفداران نیسان قشقایی نیز هنوز تغییری در ممنوعیت واردات خودرو ایجاد نشده است. البته در صورتی که این ممنوعیت برداشته شود احتمال قیمت نیسان قشقایی هیبریدی ۲۰۲۲ برای ایرانی‌ها با حساب تعرفه گمرکی بیش از ۲ میلیارد تومان آب می‌خورد.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید