اولین گوشی شیائومی با دوربین قدرتمند لایکا


اخیراً گزارشی به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد شیائومی قصد دارد تا دوربین‌های قدرتمند برند لایکا را برای اولین بار در گوشی پرچمدار آینده Xiaomi 12 Ultra مورد استفاده قرار دهد.

به گزارش موبوایران، اخیراً گزارشی به بیرون درز کرده که نشان می‌دهد شیائومی قصد دارد تا دوربین‌های قدرتمند برند لایکا را برای اولین بار در گوشی پرچمدار آینده Xiaomi 12 Ultra مورد استفاده قرار دهد و بر اساس همین اطلاعات یک طراح سرشناس جدیدترین رندر‌های این گوشی را نیز منتشر کرده است.

 پس از انتشار شایعات فراوان و گاه متناقض درباره گوشی‌های پرچمدار آینده شیائومی، یعنی سری Xiaomi 12، اکنون خبر می‌رسد که Xiaomi 12 Ultra، مدل برتر این سری قرار است به عنوان اولین گوشی هوشمند این برند به دوربین قدرتمند شرکت آلمانی لایکا Leica مجهز شود. انتشار این اطلاعات جدید سبب شد تا یک گرافیست مطرح، رندر‌های جدیدی از این گوشی را طراحی و منتشر کند.

 پس از معرفی شیائومی ۱۱ تی و ۱۱ تی پرو در اواسط سال، اکنون باید تا اوایل سال ۲۰۲۲ منتظر بمانیم که شاهد جدیدترین گوشی‌های پرچمدار این غول فناوری چینی باشیم. در حال حاضر ما می‌دانیم که این گوشی‌های پرچمدار آینده، سری Xiaomi 12 نام دارد که Xiaomi 12 Ultra مدل برتر آن خواهد بود. این گوشی اخیر قرار است به عنوان جانشین Mi 11 Ultra و همتای Samsung Galaxy S22 Ultra راهی بازار شود. پس از انتشار شایعات متعدد درباره مشخصات این گوشی، حالا ما یک گزارش قابل اعتماد درباره ویژگی‌های دوربین آن در اختیار داریم.

همانگونه که اشاره شد، تاکنون شایعات زیادی درباره گوشی Xiaomi 12 Ultra منتشر شده، اما واقعیت این است که اطلاعات قابل اعتماد ما در این خصوص هنوز بسیار اندک است. برای مثال ما هنوز دقیقاً از طراحی این گوشی بی خبر هستیم، ولی اخیراً، گرافیست سرشناس پرویز خان، با نام مستعار Technizo Concept توانسته از گزارش‌های اخیر استفاده کرده و رندر‌های سه بعدی جدیدی از این گوشی را عرضه کند.

تصاویر جدید یک گوشی هوشمند بسیار شیک با نمایشگر گرد زیبا و لبه‌های باریک صفحه نمایش را نشان می‌دهد. دوربین پانچ سلفی به مرکز منتقل شده است که نسبت به لبه صفحه نمایش کاملا نامتقارن به نظر می‌رسد. البته با یک دوربین قرار داده شده در مرکز، گرفتن سلفی مستقیم از جلو آسان‌تر خواهد بو و برای همین نیز Technizo Concept دوربین سلفی پانچ در مرکز را انتخاب کرده است.

شیائومی Mi 11 Ultra تنها مدل از سری ۱۱ بود که از نمایشگر دوم در پشت گوشی بهره می‌برد. این نمایشگر در پشت دستگاه و در کنار سیستم دوربین قرار می‌گیرد و می‌تواند زمان، وضعیت باتری و اعلان‌های دریافتی را نمایش دهد. علاوه بر این، از این صفحه نمایش کوچک می‌توان به عنوان منظره یاب برای گرفتن عکس‌های سلفی با وضوح بالا با دوربین اصلی استفاده کرد. Technizo Concept امیدوار است این ویژگی منحصر به فرد را در مدل برتر جدید نیز مشاهده کند. در قسمت عقب یک سیستم دوربین سه گانه نیز قرار دارد که این بار یکی زیر دیگری قرار گرفته اند.

علاوه بر دوربین زاویه باز، دوربین فوق عریض و دوربین زوم تله فوتو در این رندر‌ها قابل مشاهده است. مستقیماً در کنار دوربین بالا یک فلاش LED کشیده قرار دارد که نشان لایکا در زیر آن دیده می‌شود. این تنظیم همچنین جدایی واضح بین سیستم دوربین و صفحه نمایش دوم را تضمین می‌کند. این اولین باری است که شیائومی با لایکا همکاری می‌کند. سازنده آلمانی لنز‌های دوربین، سال هاست با موفقیت با هواوی همکاری می‌کند که آخرین نتایج این کار را با سری هواوی P50 که در اواسط امسال عرضه شد، دیدیم.

افشاگر سرشناس، Digital Chat Station، هفته گذشته از طریق پلتفرم رسانه اجتماعی چینی Weibo گزارش داد که 12 Ultra اولین گوشی هوشمند شیائومی با لنز‌های لایکا خواهد بود. اندکی بعد این پیام به دلیل ناشناخته‌ای حذف شد با وجود این، یک کاربر توییتر با شناسه کاربری @chunvn8888 اطلاعات را ذخیره و منتشر کرد. نکته جالب توجه این است که یک کاربر دیگر توییتر نیز پیش از این و در ماه مه اعلام کرد که سری P50 آخرین گوشی‌های هواوی با دوربین لایکا خواهند بود و این شرکت آلمانی به احتمال زیاد همکاری جدیدی را با شیائومی و یا آنر آغاز خواهد کرد.

به هرحال انتظار می‌رود سیستم دوربین سه گانه Xiaomi 12 Ultra از سه دوربین ۵۰ مگاپیکسلی تشکیل شود که دوربین اصلی دارای سنسور GN5 سامسونگ است. عملکرد زوم اپتیکال ۵ برابر احتمالاً باقی خواهد ماند، اگرچه شایعاتی نیز مبنی بر افزایش عملکرد زوم اپتیکال تا ۱۰ برابر وجود دارد. علاوه بر این، بدون شک امکان بزرگنمایی دیجیتالی نیز وجود خواهد داشت چراکه گوشی Mi 11 Ultra از زوم دیجیتال ۱۲۰ برابری پشتیبانی می‌کند. مطمئناً غیرقابل تصور نیست که مدل ۲۰۲۲ نیز این ویژگی را در اختیار بگیرد.

نویسنده : میلاد قلیپور

متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از طرف نویسنده درباره این پست متن تست از ططرف نویسنده درباره این پست

ثبت نظر
نظرات خودرا با ما به اشتراک بگذارید
2+2 : جواب را در کادر رو به رو فعال کنید
نظرات کاربران ۲۳ نظر
محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

محمدرضا
۳ فروردین ۱۳۹۹

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها یادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای

وزیر خارجه ایران در واکنش به ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشورهای ادعاهای سفیر فرانسه در آمریکا، نوشت که لازم است کشور ها

با ما در تماس باشید تا از به روزترین اخبار ها مطلع شوید

اطلاع از جدیدترین اخبار روز با ارسال ایمیل شما قثط کافیست ایمیل خود را وارد کنید